ovoceprozdravi
ovoceprozdravi

Ano, připravte se na první
letošní sklizeň!

Kdo by někdy nesnil o tom, že si na zahradě nebo na balkoně nasbírá maliny, ostružiny nebo černý rybíz? Ve skutečnosti se jedná o malé keříky tohoto ovoce, připravené k okamžité výsadbě na vaší zahradě (i malé) nebo na vašem balkoně, kde budete pak sklízet bohatou úrodu po dobu několika měsíců!
PŘEDSTAVTE SI,
že každý den můžete sbírat maliny, ostružiny a černý nebo červený rybíz!

Jedná se o skutečné vitamínové
koktejly na denní bázi!

Náš maliník plodí krásné, sladké a chutné ovoce, které si můžete vychutnat čerstvé, v koláčích nebo v marmeládách. Plody jsou kulaté a pevné, středně velké, intenzivně červené, lesklé barvy.

Náš beztrnný ostružiník plodí středně velké, černě zbarvené, chuťově velmi aromatické a sladké plody, vhodné jak pro přímý konzum tak i na zavařování.

Náš keřový červený rybíz plodí velké červené plody. Třásně jsou dlouhé s tmavě červenými bobulemi, dužina je šťavnatá, příjemně nakyslá. Nabízí spolehlivou úrodu každý rok.

Tato odrůda černého rybízu má velké, šťavnaté, typicky aromatické plody bohaté na vitamín C, zejména tento druh rybízu je vhodný i na výrobu šťáv, marmelád a želé.

Dovolte, abychom vám zde
představili naše keře:

Náš malinový keř

Oblíbená jednouplodící odrůda malin s velkými, jasně červenými plody, které se vyznačují delikátní, sladkou chutí. Pochutnáte si na nich v červenci a srpnu Maliníky patří mezi nenáročné rostliny a jejich pěstování je vhodné i pro začátečníky. Maliny se sází do neutrální (mírně kyselé) půdy, která musí být bohatá na živiny a s dostatkem vláhy. Ideální je rostlinu sázet na slunečné stanoviště, ale dařit se jí bude i v polostínu. Přihnojování je doporučeno ve třech fázích a to, brzy na jaře, koncem května a po sklizni. Tato odrůda je odolná proti houbovým a kořenovým chorobám. Je to ovoce bohaté na minerály, zejména železo (reguluje střevní tranzit), listy maliníku působí při zažívacích potížích, snižují horečku, podporují pocení a působí protizánětlivě.

ovoceprozdravi
Původ: horské oblasti západní Evropy
Barva: květy bílé, pravidelné
Sklizeň: červenec až srpen
Výška: až 2 m
ovoceprozdravi

Ideální půda a expozice pro pěstování
Odvodněná, mírně kyselá půda, ne příliš suchá v létě a ne příliš mokrá v zimě. Maliník dává přednost světlému slunci nebo dokonce polostínu.

Tipy pro péči o rostliny malin a jejich pěstování
V létě je zalévejte a na podzim po odkvětu mulčujte. Naše malinové keře potřebují prořezat odumřelé větve a výhony. Snažte se udržet asi deset silných větví. Vaše maliníky můžete použít jako živý plot, který díky svým trnům odpuzuje škůdce, ale nasměrujte je mezi dvě řady napnutého drátu.
Sklizeň, skladování a použití malin
Maliny by se měly sbírat, když jsou dobře vybarvené a lze je snadno sundat ze stonku. V chladničce je můžete skladovat až 48 hodin. Na druhou stranu lze maliny skladovat v mrazáku a používat je na zimní pečení.

ovoceprozdravi
ovoceprozdravi
Náš ostružinový keř

Patří mezi jedny z nejodolnějších odrůd proti mrazům a dále se vyznačuje vysokými výnosy. Velké temné plody, které jsou velmi chutné a šťavnaté, dozrávají od srpna do října. Jejich využití je všestranné. Výhony (šlahouny) mohou dosahovat délky až 4m. Tato odrůda je vhodná do všech pěstitelských oblastí. Ostružiny vyžadují slunné stanoviště a propustnou půdu. Při výsadbě můžeme zároveň využít na živý plot a samorostlé zástěny. Pro obsah vitamínů, zejména vitaminu C a provitamínu A (karotenu), patří ostružiník mezi cenné ovocné druhy.

ovoceprozdravi
Původ: Evropa a Asie
Barva: bílé až růžové květy
Sklizeň: srpen až říjen
Výška: až 4 m
ovoceprozdravi

Ideální půda a expozice pro ostružiník
Ostružiník ocení půdy bohaté na dusičnany a dusík, ale roste na všech typech půd, nejlépe slunných.

Léčivé účinky ostružiníku
Rostlina má adstringentní vlastnosti, tj. stahuje tkáně a sliznice a usnadňuje dobrý krevní oběh. Používá se proto proti průjmům, hemoroidům, těžkým nohám, zánětům dásní, bolestem v krku...
Sběr a použití ostružiníku
Hlavní zájem o ostružiny spočívá ve sběru plodů, které se po zčernání používají k výrobě vynikajících sirupů, likérů, sorbetů, želé nebo džemů. Lze je jíst i syrové, například k ochucení jogurtu.

ovoceprozdravi
ovoceprozdravi
Náš keř černého rybízu

Náš černý rybíz (Ribes nigrum) je malý, odolný, vytrvalý ovocný keř, pěstovaný v Evropě od 16.století. Svůj původ má v severní Asii. Plody jsou velké, ploše kulovité na dlouhých hroznech. Dužnina má vynikají, sladkokyselou chuť. Bobule jsou ideální jak pro přímý konzum, tak pro další zpracování. Zralé plody mohou zůstat na révě asi deset dní. Z každé rostliny lze sklidit 1 až 1,5 kg ovoce. Rostlina je plně mrazuvzdorná a výrazně odolná vůči chorobám. Zralé plody-bobule jsou velmi bohaté na vitamin C (200 mg/100 g), draslík a antioxidanty (antokyany) při malém množství kalorií (50 kcal/100 g). Ovoce lze snadno zmrazit nebo usušit! Používá se k výrobě coulis, želé, likérů, sirupů, sorbetů apod. Pozor, ptáci mají tyto malé černé plody velmi rádi!

ovoceprozdravi
Původ: Evropa a střední Asie
Barva: načervenalé květy, černé plody
Sklizeň: červenec-srpen
Výška: až 1,5 m
ovoceprozdravi

Ideální půda a expozice pro výsadbu
Černý rybíz má rád humusovitou, běžnou, nevápenitou, dobře propustnou půdu. Nemá rád písčitou půdu. Je nutná normální vlhkost. Měl by být vysazen na nepřímém slunci nebo ve středním stínu, chráněn před větrem.

Tipy pro péči a pěstování rybízu
Černý rybíz je nenáročný na pěstování a v zimě je třeba jej udržovat v chladu. V létě v případě potřeby zalévejte, protože černý rybíz nemá rád sucho a bojí se přílišného horka. V zimě prořezávejte větve pouze na 1/3 délky. Odstraňte staré větve. To podpoří tvorbu jednoletých výhonů, které budou plodit.
Poloha a příznivá asociace černého rybízu
V ovocné zahradě lze černý rybíz kombinovat s červeným rybízem a dalšími bobulovitými keři do živého plotu. Lze jej pěstovat i v květináči na terase.

ovoceprozdravi
ovoceprozdravi
Náš keř červeného rybízu

Náš červený rybíz (Ribes rubrum) je nízký keřík s opadavými listy, který se hojně pěstuje po celé Evropě. Jeho mrazuvzdornost ocení i pěstitelé ve vyšší nadmořské výšce. Keř může dorůst až 2 metry. Pěstovaný od 15. století, zejména ve Francii a Anglii, odkud pronikl i do střední Evropy. Zralé plody mohou zůstat na révě asi deset dní. Z každé rostliny lze sklidit 1 až 1,25 kg. Zralé plody jsou malé jedlé bobule červené barvy s výraznou nakyslou chutí, velmi bohaté na vitamin C (200 mg/100 g), draslík a antioxidanty. Plody sbírejte, když jsou plně vybarvené, měkké a jdou snadno odtrhnout. Ovoce lze snadno zmrazit nebo usušit! Používá se k výrobě marmelád, želé, likérů, sirupů, sorbetů apod.

ovoceprozdravi
Původ: Evropa a Asie
Barva: bílé až růžové květy
Sklizeň: červenec-srpen
Výška: až 2 m
ovoceprozdravi

Ideální půda a expozice pro výsadbu
Rybíz potřebuje dostatek slunce a půdu bohatou na živiny. Prospívá i v chudší půdě, ale nejlepší plody získáte zasazením do výživné zeminy. Rybíz sázejte na jaře nebo na podzim. Na stanovišti vyhlouběte hlubokou díru, kterou částečně vysypete hnojem či nasekanou trávou.

Tipy pro péči a pěstování rybízu
Keř zasaďte a zamulčujte kůrou. Zálivku volte dostatečnou. Rybíz má raději vlhčí půdu. Hnojivo vyberte pro drobné ovoce. Přispívá k dobrému zakládání květů a slouží jako výživa celé rostliny. V zimě prořezávejte větve pouze na 1/3 délky. Odstraňte staré větve. To podpoří tvorbu jednoletých plodících výhonů.
Poloha a příznivá asociace červeného rybízu
Na pěstování jsou keře rybízu poměrně nenáročné. Dobře se jim bude dařit na slunném nebo polostinném stanovišti. Lze je pěstovat i v květináči na terase. V našich podmínkách plně mrazuvzdorná odrůda.

ovoceprozdravi
ovoceprozdravi
Právě nyní vám nabízíme keříky za úžasnou cenu,
i když se ty samé prodávají také jinde a to až
za dvojnásobek naší ceny za kus!!

Náš přímý prodejní systém bez dalších prostředníků a nákladů nám umožňuje
dospět ke skutečně úžasné nabídkové ceně.

UŽ NEZTRÁCEJTE ANI VTEŘINU

Neztrácejte tedy čas a kupte si své keříky – ovoce pro zdraví
ještě dnes, abyste mohli začít sklízet ovoce co nejdříve!

Náš přímý prodejní systém bez dalších prostředníků a nákladů nám umožňuje
dospět ke skutečně úžasné nabídkové ceně.

UŽ NEZTRÁCEJTE ANI VTEŘINU

Neztrácejte tedy čas a kupte si své keříky – ovoce pro zdraví
ještě dnes, abyste mohli začít sklízet ovoce co nejdříve!